'

POGODA

ZAPYTAJ O NOCLEG

Data przyjazdu
Data wyjazdu

LOKALIZACJA

UDOSTęPNIJ

NEWSLETTER

Licznik: 39460

Coroczne imprezy w Tatrach

Zakopane jest miastem, w którym w przeciągu wakacji natrafić możemy na wiele różnorodnych imprez o naprawdę dużym zasięgu i na ogromną skalę. Są to zarówno imprezy sportowe jak i kulturalne, rekreacyjne, przeznaczone dla dzieci, starszych, mieszkańców jak i turystów. Pośród nich wyróżnić możemy jednak takie imprezy w zakopanem które cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością i są niejako wizytówką miasta.
Jedną z największych imprez tego typu jest z całą pewnością Puchar świata w Skokach Narciarskich organizowany latem i przede wszystkim zimą. Przyciąga on tysiące turystów i gości zza granicy jak i największe sławy związane ze sportem jakim są skoki narciarskie.
Inna bardzo ciekawa impreza, w czasie której liczyć możemy na najróżniejsze atrakcje w zakopanem to Wielka Majówka Tatrzańska – w jej czasie organizowane są różnorodne zawody sportowe, do Zakopanego ściągają gwiazdy estrady i muzyki, które zabawiają gości i praktycznie w każdym miejscu Tatr, a szczególnie Zakopanego coś się dzieje.
Co roku w Zakopanem odbywają się także obozy muzyczne, najpopularniejszy z nich to obóz jazzowy. W jego trakcie utalentowana muzycznie młodzież oraz dzieci poznają tajniki grania jazzu, szlifują swoje umiejętności, nawiązują nowe znajomości i przede wszystkim mają możliwość rozwijania swojej największej pasji jaką jest muzyka – zarówno śpiew jak i granie na instrumentach.
Oprócz tego w Zakopane trafić możemy na Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich, na który przyjeżdżają przede wszystkim nasi goście z południa, jak i Niemcy – z roku na rok liczba narodowości bardzo szybko się zwiększa, a impreza zyskuje na popularności.